Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Висота шини

Висота шини. Як підняти або опустити автомобіль за допомогою шин.

01

 

Багато автомобілістів іноді задаються питанням – а скільки сантиметрів становить висота покришок, встановлених на їх автомобілі, і чи можна за допомогою них зробити автомобіль вище.

Висота шини (профіль) легко обчислюється з маркування на боковині.

Наприклад, маркування 195 \ 70 \ r15  означає ширину шини 195 мм і висоту 70% від ширини 195 мм (136,5 мм). R15 – діаметр диска в дюймах (1 дюйм дорівнює 2,54 см).

02

 

Загальний діаметр автомобільного колеса складається з діаметра диска і різниці зовнішнього і посадкового діаметрів шини (профілю). У нашому випадку діаметр становитиме 15 х 2,54 + 2 х 13,65 = 65,4 см.

Діаметр колеса під час експлуатації може зменшуватися – за рахунок зносу протектора шини. Про це необхідно пам’ятати власникам спортивних автомобілів, що мають дуже низький дорожній просвіт.

Висота протектора стандартної річної автомобільної покришки зазвичай становить від 7.5 до 8.5 мм, стандартної зимової – від 8.5 до 9.5 мм.

Тобто якщо автомобіль їздить на шинах вже третій або 4-й сезон – це означає що кліренс під його днищем вже приблизно на 1 см менше, ніж на новій гумі – і цього буває достатньо, щоб з двома сідоками на задньому сидінні почати чиркати днищем по «лежачому поліцейському».

Чи можна підняти автомобіль за рахунок покришок?

03

 

Дорожній просвіт автомобіля можна досить серйозно збільшити за рахунок висоти шин, на яких їздить автомобіль.

Наприклад автомобіль їздить на шинах 215 \ 55 \ r15, які мають висоту 118 мм (55% від 215 мм).

Якщо власник автомобіля при заміні гуми вирішить поставити гуму трохи вище, ніж стандартна, наприклад 215 \ 60 \ r15, то дорожній просвіт його автомобіля збільшиться більше ніж на 1 см за рахунок висоти покришок, яка тепер складе 129 мм (60% від 215мм).

А якщо власник автомобіля вирішить всерйоз збільшити дорожній просвіт свого автомобіля, він може розглянути шини ще більшого розміру, наприклад 215 \ 65 \ r15 або навіть 225 \ 65 \ r15, що збільшить його дорожній просвіт більш ніж на 2 см і на 2.5 см відповідно.

У занятті по збільшенню дорожнього просвіту автомобіля за рахунок шин головне не сильно захоплюватися, щоб колеса не розпочали тертися об колісні арки машини.

Необхідно пам’ятати, що навіть якщо колеса без проблем поміщаються в колісної арці, вони можуть почати тертися об арку при повному завантаженні автомобіля, або при повному викручуванні керма.

Як впливає висота коліс на поведінку автомобіля?

04

 

Автовласнику необхідно пам’ятати, що від покришок сильно залежить поведінка машини на дорозі.

Більш високі шини змінюють центр ваги автомобіля – він зміщується вгору. Так само покришки з високим профілем легше “проминаються” під вагою машини.

Ці два фактори можуть зробити автомобіль більш “хитким” в поворотах, через що помітно збільшується ймовірність перекидання.

У той же час шини з високим профілем краще поглинають удари і справляються з нерівностями дороги, що робить хід автомобіля більш м’яким і комфортним.

Тому, якщо власника автомобіля не влаштовує занадто жорстка підвіска машини – то він цілком може зробити її трохи м’якшою за рахунок більш високого профілю шин.

Ширина покришок

05

 

Нерідко автовласники встановлюють на свої машини більш широкі покришки, бажаючи тим самим збільшити зчеплення шин з дорогою, і як наслідок – поліпшити керованість автомобіля.

Такі шини насправді здатні поліпшити керованість машини, проте подібна установка матиме два побічних ефекти.

Перший – збільшена ширина покришок гарантує підвищену витрату палива.

Другий – більш широкі шини можуть разюче змінити поведінку автомобіля на дорозі. Особливо це помітно при русі по колії, яка часто утворюється влітку в спеку на магістралях.

Власнику потрібно бути готовим до постійного “викидання” машини вправо або вліво при русі на великій швидкості.

Нестандартні покришки

Є деяка група автовласників, що встановлюють на свої автомобілі абсолютно інші за розміром покришки – більш високі і більш широкі, ніж передбачено заводом-виробником автомобіля (так роблять власники джипів і автомобілісти, що мають дачні ділянки з дуже поганими дорогами).

Водіям автомобілів зі збільшеними покришками потрібно бути готовим до абсолютно іншої і, почасти, мало передбачуваної поведінки їх машини при русі по дорогах.

06Збільшена ширина шин сприяє збільшенню зчеплення з дорогою і більш різкими реакціями на рухи кермом.

У той же час збільшена висота шин буде сприяти згладжуванню різких рухів і зробить хід автомобіля більш плавним.

Як машина буде себе вести в тому чи іншому випадку – передбачити буде складно, поведінка машини на таких покришках НЕ прораховувалося заводом-виробником автомобіля.

У гонитві за збільшеним дорожнім просвітом не варто вибирати колеса більше, ніж на один-два розміри від стандартної висоти.

При встановленні більш широких або шин з високим профілем – краще обмежитися одним, максимум двома додатковими сантиметрами до стандартних розмірів покришки.