Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Гума-липучка або шипи? Вічне “зимове” питання автомобіліста.

11

 

Останні роки багато автомобілістів при виборі зимової гуми стикаються з тим, що в магазинах їм пропонується гума двох видів – зимові шини з шипами або зимові шини без шипів, так звана гума – липучка.

Якщо з шипованою гумою все більш-менш зрозуміло – м’яка гума і глибокий рисунок для руху по снігу, а шипи для руху по льоду – то з приводу “липучки” у автомобілістів виникає багато питань.

По-перше – для яких умов експлуатації призначена ця гума?

По-друге – яким чином вона «прилипає» до дороги і як сильно здатна “прилипнути” до крижаної поверхні?

Нешиповані зимові шини

12На початку зимові шини без шипів були придумані в Європі спеціально для їх «комфортних» зим з невеликими морозами.

Дороги в Європі підтримуються у хорошому стані в будь-який час року, лід на дорозі зустрічається рідко, і для пересування взимку по Європейським дорогах шиповані шини в більшості випадків не потрібні.

Більше того, у більшості країн Європи, таких як Німеччина, Франція, Великобританія, Чехія, Польща і т.д. експлуатація шипованих шин заборонена.

І для цих країн була розроблена так звана «липучка», що представляє собою звичайну зимову покришку без шипів, адаптовану для руху при будь яких зимових умовах, у тому числі і по льоду.

Гра слів

Термін «липучка», у свою чергу, був придуманий фахівцями з продажу покришок спеціально для країн з холодним кліматом, де покупці вже давно звикли до шипованої гуми, і неохоче купують зимову гуму без шипів.

Коли покупець бачить назву «гума-липучка», він розуміє, що купує покришки, властивості яких відрізняються від властивостей зимових шин без шипів.

Як їздять взимку

13

 

На сьогоднішній день експлуатація автомобіля взимку у великому місті сильно відрізняється від тієї експлуатації, яка була 20 років тому.

Сьогодні у великих містах взимку на дороги виливаються тонни спеціальних реагентів, які розтоплюють сніг і лід, але одночасно лягають на асфальт жирної плівкою.

При русі по асфальту, покритому такою плівкою, автомобіль на шипованих шинах почувається досить невпевнено – металеві шипи ковзають, помітно збільшують гальмівний шлях і заважають сталому руху.

14

 

У свою чергу, автомобіль на нешипованной зимовій гумі-липучці, що потрапив на покритий жирної плівкою асфальт відчуває себе набагато впевненіше, бо в площі контакту немає слизьких металевих шипів, а сама покришка володіє підвищеними фрикційними властивостями.

Тому, сьогоднішні автомобілісти, що їздять на своєму автомобілі більшу частину часу на міських вулицях, все частіше віддають перевагу липучці звичайній шиповці.

 

Що ж вибрати?

15

 

Шипи або гума-липучка? Відповідь на це питання для сьогоднішнього автомобіліста буде залежати від того, як часто він планує виїжджати за межі міста взимку.

Якщо автомобіль головним чином використовується для поїздок на роботу і 95% часу не виїжджає за межі міста – тоді власнику можна сміливо купувати нешиповані шини.

Якщо ж власник планує періодично виїжджати за місто на дороги, що не очищаються і не обробляються спеціальними реагентами, – тоді йому краще залишити стару добру шиповану зимову гуму.

Шиповка буде трохи гірше поводитися в місті, але зате буде незамінна на не очищеному путівці.