Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Експуатація шин. Поріз шини

28Час від часу практично всі автовласники стикаються з досить неприємною ситуацією – на колесі автомобіля утворюється поріз шини.

Він може з’явитися внаслідок різних причин – наїзду на гострий камінь, невдалого торкання бордюру, або навмисних дій якихось хуліганів.

Так чи інакше – ремонтувати таке пошкодження досить трудомістке і дороге заняття, ціни в численних майстернях, що пропонують таку послугу, починаються від 200 – 300 гривень.

Чи можна ремонтувати?

29

 

Автовласнику так само необхідно розуміти, в яких випадках поріз шини можна ремонтувати, а в яких краще відразу робити заміну шин.

Швидкості руху сучасних автомобілів постійно зростають, а разом з ними і вимоги до міцності і безпеки автомобільних шин.

 

31Конструкція сучасних автомобільних шин досить складна – при проектуванні покришок виробники автошин моделюють і відпрацьовують абсолютно всі можливі дорожні ситуації, і закладають у силовий каркас покришки максимально можливий запас міцності.

Таким чином будь-яке порушення геометрії силового каркаса призводить до зниження міцності всієї шини – вона не зможе забезпечити необхідну міцність в максимальних режимах.

При серйозному пошкодженні покришки, такому як поріз – саме силовий каркас страждає найбільше.

Сталеві або полімерні нитки корду зміщуються або рвуться, після чого це місце стає найслабшим місцем шини.

Як б не рекламували свої послуги ремонтні майстерні – на жодній сучасній покришці неможливо відремонтувати поріз без наслідків.

Якими б міцними не стояли заплатки в місці порізу – можна бути впевненим, що саме в цьому місці покришка розірветься при першому ж зручному випадку .

Тому абсолютно всі порізи боковини покришки можна вважати неремонтопригодними, якими б маленькими вони не здавалися.

30

 

Якщо поріз шини трапився – необхідно замінити пару покришок на тій осі автомобіля, де це сталося. Безпека руху набагато важливіше, ніж заощаджені гроші.

Ремонтувати порізи покришок має сенс тільки в одному випадку – якщо активної експлуатації покришки більше не планується.

Наприклад колесо з відремонтованим порізом може ще послужити в якості запасного – коли швидкість руху автомобіля на запасці досить низька.

Що робити?

Зрозуміло вартість гуми досить висока, і не у всіх автомобілістів постійно є достатня кількість грошей на купівлю нових покришок для незапланованої заміни.

У цьому випадку автомобілісту можна спробувати знайти б.у. покришки в хорошому стані на спеціальних дошках оголошень. Такий варіант покупки покришок обійдеться набагато дешевше.