Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Заміна шин. Як правильно міняти покришки на автомобілі.

32

 

Час від часу кожному автомобілю потрібна заміна шин. Досить проста процедура, однак не всі автовласники знають як правильно її робити.

Найчастіше заміна покришок потрібна з двох причин:

  1. Знос однієї, двох або відразу всіх покришок.
  2. Сильне пошкодження однієї або декількох шин без можливості їх відновлення.

Щоб неправильно встановлені покришки не стали причиною серйозної аварії, при їх заміні варто дотримуватися певних правил.

Основні правила зміни автомобільної гуми

33Правіло перше: Шини, що встановлюються, повинні мати розміри, передбачені заводом-виробником автомобіля, або відрізнятися від них не більше ніж на 2%.

Дізнатися розміри покришок, що встановлюються на машину, можна з інструкції до автомобіля, з опису шин або зателефонувати дилеру.

Правило друге: Покришки також повинні мати відповідний індекс навантаження та індекс швидкості, не менші, ніж передбачені заводом-виробником для даного автомобіля.

Робити заміну шин на великі значення індексів можна, на менші – не можна.

Дізнатися які індекси навантаження і швидкості відповідають вашому автомобілю можна так само з інструкції, опису шин або у автомобільного дилера.

Правило третє: Тиск повітря в шинах повинен відповідати тиску, передбаченому заводом-виробником автомобіля (тиск в передніх і задніх шинах може відрізнятися).

Недокачані або перекачані шини можуть дуже негативно позначитися на стійкості і керованості автомобіля.

Точні значення тиску в шинах можна дізнатися з інструкції до автомобіля або зателефонувати дилеру.

34

 

Правіло четверте: (актуальне для тих власників, хто купує в магазинах готові комплекти шин разом з дисками)

При покупці необхідно переконатися, що диски мають виліт і посадочні параметри, передбачені заводом-виробником автомобіля.

Невідповідність вильоту дисків і їх посадочних параметрів дуже негативно відбивається на керованості автомобіля, а так само швидко зношують підвіску автомобіля, приводячи її в непридатність.

Точні значення вильоту і посадочних параметрів дисків можна дізнатися з інструкції до автомобіля або зателефонувати дилеру.

Як міняти шини при їх зносі

35

 

На всіх без винятку автомобілях знос покришок відбувається нерівномірно – як правило передні шини зношуються помітно швидше задніх.

У багатьох власників виникає спокуса – поміняти тільки передні шини, а задні залишити ще на сезон-два.

Однак у цьому випадку власнику необхідно знати, що максимальна безпека руху буде забезпечена тільки за умови що всі чотири колеса автомобіля мають однаковий протектор. У всіх інших випадках – машина матиме помітно більше шансів втратити керування.

Тому найбезпечніший варіант заміни шин – це установка повного комплекту з 4-х штук.

Зрозуміло автомобільні покришки – дуже дорогий товар, і не у всіх водіїв є достатня кількість грошей на одноразову заміну відразу всіх 4-х покришок.

У цьому випадку водій може розділити повну зміну гуми на два етапи – спочатку змінити передню пару шин, а через якийсь час задню (шини змінюються ТІЛЬКИ ПАРАМИ).

Причому із заміною задніх покришок краще не затягувати, оскільки поки автомобіль їздить на старих шинах – існує підвищена небезпека занесення задньої осі.

Як міняти шини при сильному пошкодженні.

36

 

В разі заміни шини через серйозне пошкодження (наприклад поріз) працює основне правило – товщина протектора на всіх шинах повинна залишитися однаковою.

Якщо немає можливості відновити покришку – доведеться міняти як мінімум пару шин.

Замінити всього одну пошкоджену покришку без шкоди для керованості машини можна тільки в одному випадку – якщо пошкоджена шина була тільки що куплена і встигла проїхати всього кілька сотень кілометрів.

У цьому випадку власник машини може купити одну таку ж нову покришку і поставити її взамін пошкодженої, не побоюючись втратити контроль над машиною.

37

 

Якщо ж на нових шинах власник встиг проїхати досить багато – більше тисячі кілометрів – то її протектор встиг стертися і заміною однієї шини вже не обійтися.

Не можна допускати ситуацію, коли товщина рисунка протектора на колесах однієї осі буде різною – в цьому випадку дуже велика ймовірність втратити керування.

До слова, замінену хорошу покришку не обов’язково викидати – її можна залишити на запасне колесо, якщо там стоїть погана шина, або в крайньому випадку продати – так само комусь на запаску.

Важливість шин передньої осі автомобіля

38

 

Кожний досвідчений автовласник знає, що шини, встановлені на передній осі автомобіля рекомендується міняти в першу чергу.

Незважаючи на велику небезпеку занесення задньої осі автомобіля зі зношеними покришками, існує ще більша небезпека розриву передньої шини через зношування, після якого аварії з дуже серйозними наслідками просто не уникнути.

 

39Причини швидкого зносу передніх покришок автомобіля прості – вони відчувають підвищені навантаження через постійні повороти керма.

За причини дуже серйозних наслідків через розрив передніх шин (див. Вище) до них пред’являються підвищені вимоги по міцності і безпеки.

Щоб знизити ризик такого розриву – при заміні шин парами – передні шини змінюються в першу чергу.

Щоб запобігти можливості аварії через розрив колеса – власнику необхідно регулярно перевіряти свої шини на знос і наявність тріщин, і не доводити їх до стану, коли вони можуть лопнути від гострого каменя або хорошої ями.