Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Порівняння шин. Які шини краще, японський Бріджстоун або французький Мішлен?

Популярність має значення

81Для багатьох автомобілістів нерідко постає питання – які шини купити?

Всіляких марок покришок в магазинах продається дуже багато, у кожної з них є свої мінуси і плюси.

Навіть досвідченому водієві деколи вибрати непросто, що вже говорити про новачків.

Нерідко водії дотримуються порад родичів / друзів / колег, які пропонують купити ті ж шини, що й у них.

Одні з найвищих показників продажів всіх покришок у світі припадають на дві дуже відомі компанії – японську Brigestone і французьку Michelin (символ компанії – надувна людина Бібендум).

Тому шини саме цих виробників дуже часто зустрічаються на автомобілях знайомих і їх найчастіше рекомендують.

Найпопулярніші моделі

Обидва виробники випускають масу моделей шин – від недорогих покришок для економічних легкових автомобілів до спеціальних шин для вантажівок та ремонтної техніки.

Порівняти безліч абсолютно різних покришок між собою неможливо, тому виділимо найпопулярніші моделі.

82

 

Коли мова заходить про літні покришки Brigestone, то найчастіше маються на увазі наймасовіші моделі для міських автомобілів серії Potenza і Turanza, а так само моделі Sports Tourer і B700AQ.

Кожна серія моделей має свої особливості і проектувалася для свого типу автомобілів.

Серія Turanza більше призначена для великих мінівенів і кросоверів, серія Potenza – універсальна, підходить усім, модель B700AQ – для економічних міських малолітражок.

 

83

 

В свою чергу шини Michelin представлені найпопулярнішими серіями моделей Energy, Pilot, Latitude, а так само окрема модель Primacy.

Michelin також проектує свої моделі з урахуванням особливостей експлуатації на тих чи інших автомобілях.

Так серія Latitude більше підходить для мінівенів і кросоверів, серія Energy призначена для міських машин і почасти мікровенов, а модель Primacy – для люксових автомобілів.

Подібності та відмінності

Що стосується загальних вимог до шин – таких як зчеплення на мокрій або сухій дорозі, стійкість у поворотах, а також зносостійкість – то можна не сумніватися, що шини і в того і в іншого виробника мають одні з кращих показників.

84

 

Відмінності між марками Brigestone і Michelin складаються головним чином в орієнтуванні на конкретну групу покупців.

Так шини Brigestone більше орієнтовані на активного водія, що віддає перевагу швидкий їзді.

Відповідно шини виконані трохи більше жорсткими, мають більш пружний каркас і гумову суміш з полімерними добавками, що знижують вплив нагріву на властивості шини.

Рисунок протектора таких шин в першу чергу призначений для швидкого та ефективного відведення води із зони площі контакту з дорогою.

85

 

В свою чергу шини Michelin більше орієнтовані на спокійного сімейного водія.

Покришки виконані з досить м’якою гумової суміші, мають каркас, що гарантує плавність ходу, а також рисунок протектора ефективно відводить воду, але при цьому видає дуже мало шуму.

 

 Що вибрати

Незважаючи на позиціонування шин Бріджстоун як більш “драйверских”, а шин Мішлен як більш “комфортних”, це зовсім не означає, що японські шини не будуть приносити задоволення при плавній і розміреній їзді, а французькі спасують при активній.

Шини обох виробників поводитимуться цілком гідно в будь-яких режимах руху.

Але кожен відомий шинний бренд намагається позиціонувати свої покришки для певної групи покупців. Робиться це для того, що забезпечити хороші продажі шин всередині цієї групи.

Які покришки купувати – японський Brigestone, або французький Michelin – автовласник може визначити з власного стилю водіння.

Якщо він вважає за краще їздити швидко – йому більше підійдуть японські шини, якщо ж він воліє постійно насолоджуватися комфортом поїздки – то в цьому випадку більше підійдуть французькі шини.

Порівняння шин Bridgestone Blizzak Revo GZ і Nokian Hakkapeliitta R

86Досить цікаву і наочну методику порівняння шин різних виробників між собою придумали на Україні.

Тестується ефективність гальмування зимових шин Brigestone Blizzak Revo GZ і Nokian Hakkapeliitta R на чистому льоду.

У першій частині тесту на один автомобіль встановлюються по дві різні покришки зліва і справа. Автомобіль спочатку розганяється, а потім гальмує. Та сторона автомобіля, на якій встановлені покришки гальмують гірше – “їде вперед” і машину розвертає. Така методика виключає “підігрування” водія тим чи іншим шинам.

У другій частині тесту на один автомобіль встановлюються покришки шин Brigestone Blizzak Revo GZ, а на другий – Nokian Hakkapeliitta R і виробляється традиційний заїзд автомобілів між собою.

Дуже наочний тест, що змушує задуматися, чому його досі не використовують всілякі автомобільні видання, які проводять щосезону тести покришок.