Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Європейці ввели нове маркування шин, щоб зупинити експансію китайських покришок

16

 

З початку 2013 року в Євросоюзі були введені нові маркування автомобільних шин, на якій повинні бути вказані зчеплення на мокрій поверхні, опір коченню і рівень шуму від покришки.

 

По кожному із значень був встановлений мінімальний поріг, який повинен бути досягнутий покришкою, щоб вона могла продаватися на території ЄС.

Всі ці загороджувальні нововведення покликані скоротити кількість експортованих в Європу покришок з Азії (в першу чергу з Китаю), велика частина з яких має низьку вартість і сильно заважає продажам шин європейських брендів.

17За даними китайських виробників шин обсяг їх експорту в Європу в 2013 році вже впав майже на 20% в порівнянні з попередніми аналогічними періодами.

Однак про обвальне зниження продажів китайських шин на європейському ринку мова поки не йде – кілька китайських виробників встигли побудувати власні заводи в Європі, і зможуть продавати свої шини, вироблені на цих заводах.

Самі китайці стверджують, що подібні заходи їм навіть на руку, оскільки стимулюють більше інвестувати в наукові дослідження і створювати більш якісні шини.

Багато з китайських покришок, що добре продаються, на сьогоднішній день мають низьку собівартість, і майже не мають зовнішніх факторів, здатних вплинути на поліпшення їх якості.

Наскільки оновлені європейські загороджувальні норми зможуть вплинути на якість покришок з Піднебесної – покаже час.