Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Моделі покришок.

Які автомобільні шини продаються в Україні

78

 

Сьогодні в магазинах можна зустріти велику кількість моделей покришок для автомобілів на всі випадки життя, від економічних і недорогих – до дорогих спортивних.

У лінійці моделей великих виробників автошин, таких як Brigestone або Michelin можна зустріти шини “на всі випадки життя”.

У лінійці моделей концернів поменше – таких як Gislaved або Kleber можна знайти тільки наймасовіші і затребувані моделі.

Якими бувають автошини

Всі виробники випускають моделі покришок “лінійками” – то є цілий набір моделей, об’єднаних однією назвою, але які мають деякі відмінності в конструкції, типорозмірах або у складі гуми.

Практично у кожного виробника є лінійка економічних шин, лінійка моделей для міста, лінійка “спортивно-комфортних” шин, лінійка суто спортивних і високошвидкісних шин, а також по кілька лінійок позашляхових і шин для кросоверів.

79

 

Економічні моделі призначені для недорогих малолітражних міських автомобілів.

Такі шини коштують відносно недорого, мають великий пробіг до наступної заміни і допомагають власнику економити паливо.

У Brigestone це лінійка моделей AQ, у Michelin це лінійка Energy, у Continental це EcoContact, у Kumho це лінійка Solus, у Goodyear це Duragrip.

Трохи осібно стоять м’які покришки. Такі шини призначені для водіїв, що цінують в першу чергу комфорт при русі, і їх випускають дуже мало виробників.

80Спортівно-комфортні моделі покришок призначені для автовласників, що люблять швидку їзду, але не згодних миритися з жорсткістю чисто спортивних шин.

Такі шини здатні дарувати водієві велике задоволення від водіння і водночас не “витрушувати душу” на купині.

У концерну Michelin це лінійка моделей Primacy, у Pirelli це моделі P6000 і P7, у Goodyear це Excellence, у Brigestone це лінійка Potenza, у Hankook це модель Ventus V12, у Dunlop це Direzza.

Чисто спортивні шини призначені для швидкої і дуже швидкої їзди.

Вони мають посилену конструкцію, що дозволяє розганятися до швидкості 250-300 км / год, спеціальний склад гуми і малюнок протектора, здатні працювати на великих швидкостях. Такі моделі коштують дорого.

81

 

У концерну Goodyear це Eagle F1 Asymmetric, у Brigestone це лінійка Potenza Adrenalin, у Nokian це лінійки Hakka Black і Hakka Z.

Високошвидкісні моделі здатні досягати швидкості більше 300 км / ч. Вартість таких моделей може досягати декількох десятків тисяч доларів, і вони найчастіше випускаються спеціально для конкретних автомобілів.

Такі шини випускають головним чином Європейські виробники.

82Позашляхові шини призначені для їзди поза доріг загального користування, мають характерну посилену конструкцію і “тракторний” рисунок протектора.

Існують серйозні моделі для серйозного бездоріжжя, і також простіші моделі, більш зручні для повсякденної експлуатації.

У концерну Yokohama це лінійка Geolandar, у концерну Dunlop це лінійка Grandtrek.

Шини для кросоверів з’явилися відносно недавно, разом з однойменним класом автомобілів. Такі шини, як правило, нічим не відрізняються від звичайних шин для легкових автомобілів, крім спеціальної посиленої конструкції, розрахованої на більшу вагу кросовера.

У концерну Brigestone це лінійка Blizzak, у Nokian це лінійка Hakka Z Suv.

Як вибрати шини

Для того, щоб зрозуміти яка модель покришок більше підійде автовласнику, йому потрібно визначити для себе як він буде їздити.

Якщо автовласник їздить швидко – йому більше підійдуть спортивні шини, якщо він цінує комфорт – йому варто придивитися до м’яких покришок.

Так само варто вибирати шини з лінійки, призначеної для певних моделей автомобілів – такі шини мають певні переваги перед іншими покришками.