Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Установка шин

Як правильно встановлюються покришки на автомобіль

01

 

Автомобільні шини – одні з найбільш важливих і відповідальних елементів автомобіля, від яких безпосередньо залежить безпека руху.

Тому установка шин на автомобіль має бути проведена правильно.

Незважаючи на простоту роботи з монтажу покришок, у багатьох майстернях, через незнання чи через лінь, шиномонтажники примудряються поставити їх на автомобіль неправильно.

Сучасні шини мають декілька параметрів, які необхідно з’ясувати перш, ніж проводити їх монтаж на автомобіль:

– тип рисунка протектора

– напрямок обертання

– де внутрішня і де зовнішня сторона покришки

– з якого боку автомобіля може бути встановлена покришка – з правого або з лівого.

Тип рисунка протектора і напрямок обертання

02Більша частина сучасних покришок має направлений рисунок протектора, напрямок обертання якого зазвичай вказується стрілочкою на боковині покришки.

Тому установка шин направленим рисунок може бути проведена тільки в строго певному положенні, яке необхідно уточнити перед їх монтажем на автомобіль.

Менша частина сучасних покришок мають ненаправлений рисунок протектора. Такі шини можна встановлювати будь-якою стороною.

Точно з’ясувати тип малюнка протектора покришки і її напрямок обертання можна у продавця в магазині.

Внутрішня і зовнішня сторона покришки

03Покришка може мати внутрішню і зовнішню сторони установки у випадку, якщо рисунок її протектора несиметричний.

Внутрішня сторона покришки позначається зазначенням “Inside”, цією стороною шина повинна бути встановлена всередину автомобіля по ходу його руху.

Зовнішня сторона покришки позначається зазначенням “Outside”, цією стороною шина повинна бути встановлена назовні автомобіля по ходу його руху.

Такі обмеження по монтажу пов’язані з особливостями роботи протектора покришки, що найбільш ефективно відводить воду, тільки при правильній установці шини.

«Права» і «ліва» боковина шин

04Деякі автомобільні покришки розробляються під конкретну модель автомобіля, або відразу під групу однакових моделей.

 

В цьому випадку виробники шин можуть вказати, з якого боку автомобіля може бути встановлена ​​покришка «Left» – з лівого, «Right» – з правого.

Ці обмеження також пов’язані з найбільш ефективною роботою протектора покришки, встановленої з правильного боку автомобіля.

Балансування шин перед установкою

Після монтажу покришки на диск кожне колесо необхідно ретельно відбалансувати на спеціальному верстаті.

Необхідність балансування пов’язана з різницею у вазі різних частин покришки (похибкою), яку допускає виробник при виробництві шин. Ця похибка пов’язана з технологічними особливостями виробництва покришок.

05

 

Різниця у вазі не помітна при нерухомому колесі, але стає дуже помітною при русі на великій швидкості – колесо починає «бити».

Дуже добре відчувається таке “биття” на кермі автомобіля, коли шина встановлена спереду.

Для дорогих моделей шин, що випускаються на найсучаснішому обладнанні, така різниця становить кілька грамів, і для балансування потрібно зовсім небагато балансувальних тягарців.

Для бюджетних моделей шин, які часто випускаються на простих або застарілих верстатах – різниця може становити кілька десятків грамів.

Для балансування такої покришки може знадобитися досить багато балансувальних тягарців.

Нерідкі також випадки, коли недорогу покришку взагалі неможливо відбалансувати “в нуль” – в такому випадку це колесо встановлюють позаду.

06При балансуванню колеса найчастіше проявляється закономірність якості виготовлення покришок – чим дешевше встановлювана шина – тим нижче її якість і тим складніше її відбалансувати.

Через певні складнощі балансування недорогих шин сервісмени нерідко проводять процедуру балансування колеса не до кінця, через що “биття” колеса може залишитися.

Тому автовласникові найкраще бути особисто присутнім при процедурі балансування коліс прямо в шиномонтажі – тоді ймовірність, що працівники майстерні захочуть зхалтурити, буде менше.

Для того, щоб автомобіль був по-справжньому безпечним транспортним засобом – автовласникові необхідно знати як правильно проводиться установка шин, і самостійно контролювати всі дії майстрів, що вмонтовують покришки на його автомобіль.