Зимові автомобільні шини місто Львів
Категорії
Партнери

Nokian Hakka Z Львів

Nokian Hakka Z – фінські спортивні шини

61

 

Літні автомобільні шини Nokian Hakka Z з’явилися ще в 2007 році і з тих пір обзавелися чималою кількістю шанувальників.

Шини призначалися для потужних спортивних або представницьких автомобілів, здатних розганятися до швидкості 300км/год (різні модифікації шини мають два індекси швидкості W – 270км/год і Y – 300км/год).

Має модифікацію, призначену для кросоверів і мінівенів.

 

Особливості фінських спортивних шин

62

 

Nokian Hakka Z представляє з себе згусток інноваційних технічних рішень, покликаних забезпечити безпеку і комфорт при русі на високих швидкостях.

По перше для всіх моделей серії фінською компанією була розроблена спеціальна гумова суміш на основі «нано-силіки» – сполук кремнію з полімерами за допомогою сучасних нано-технологій.

Кремній надає шинам необхідну м’якість, але в той же час робить їх зносостійкими. Спеціальні полімери, в свою чергу, надають шинам необхідну для високих швидкостей жорсткість і стійкість як на мокрій дорозі, так і на розпеченому асфальті.

Завдяки цій гумової суміші модель має відмінні зчіпні властивості на будь-якій поверхні – від старого розбитого асфальту до залитої раптовим дощем швидкісної магістралі.

63

 

Структура каркаса шини так само є інноваційною. Покришка складається з декількох шарів, кожен з яких призначений для роботи в «своїх» умовах.

Нижній шар шини – найтонший і жорсткий. Він підтримує форму покришки при будь-яких умовах і завдяки цьому шару шина має відмінну керованість і курсову стійкість на високих швидкостях.

Середній шар шини – більш еластичний, призначений для того, щоб шина якнайдетальніше повторювала профіль дороги і мала постійну зону контакту з поверхнею.

64

 

Верхній шар шини – самий м’який, але водночас стійкий до зношування (саме цьому шару приділяли найбільше уваги розробники). Завдяки нано-технології шина має чудові їздові характеристики за будь-яких погодних умов, у тому числі в сильну спеку і після дощу.

Яскраво виражений «дощовий» рисунок протектора моделі має чотири поздовжні канавки з полірованими стінками – три широкі та одна вузька.

 

65

 

Завдяки запатентованій технології розробника – поліруванню стінок – ці канавки швидко і ефективно відводять воду з центру зони контакту шини з дорогою та запобігають акваплануванню.

Три центральних блоки, утворені водовідвідними канавками, мають трохи більшу жорсткість, ніж бічні блоки. Разом з жорстким внутрішнім шаром ці блоки забезпечують відмінну курсову стійкість і керованість на будь-яких швидкостях.

Бічні блоки протектора шини мають асиметрично розташовані поперечні канавки, ефективно відводять воду з бічної частини зони контакту шини з дорогою.

Спеціальна форма канавок і крок їх розташування забезпечує швидке відведення води і відмінну керованість в поворотах, а асиметричне їх розташування знижує шум від покришок при русі.

Скільки коштують нано-технологічні шини

66

 

Вартість шин Nokian Hakka Z навіть по закінченні декількох років з дня її появи залишається на досить високому рівні.

Така висока вартість покришок пояснюється в першу чергу призначенням покришки для потужних і швидкісних автомобілів, відмінними експлуатаційними характеристиками, а також позиціонуванням моделі, як шини класу «преміум».